IKAPOK II

Inteligentní elektroinstalace

Inteligentní elektroinstalace

IKAP2

20. 3. 2023

Střední škola technická a obchodní Olomouc, Kosinova 4 (CKP 09), pořádá již tradičně pro žáky spolupracujících ZŠ projektové dny na téma INTELIGENTNÍ ELEKTROINSTALACE. Na tyto projektové dny postupně k nám do školy přijedou žáci ze všech čtyř spolupracujících ZŠ. Druhá návštěva naší školy proběhne již formou workshopů na téma inteligentní elektroinstalace, kde velkou část workshopů tvoří praktická ukázka a práce samotných žáků.


V rámci aktivity jsou žáci seznámeni s prostorovým a technickým zázemím školy v oblasti inteligentní elektroinstalace. Žáci se seznámí s problematikou tzv. chytrých domů, speciálně se systémem firmy LOXONE. Seznámí se s výukovými panely a jejich funkčním využitím, vyzkouší si praktické ukázky možnosti řízení elektroinstalace ve spojení s výpočetní technikou.


Žáci jsou při práci velmi šikovní, mají dobré otázky a se zájmem zkouší, co vše je v oblasti inteligentních elektroinstalací možné. Věříme, že tímto přístupem k budoucím žákům středních škol probudíme alespoň nepatrný zájem o polytechnické vzdělávání a že tento čas, věnovaný žákům ze základních škol, má smyl.


Mgr. Marek Kryl

koordinátor věcných aktivit CKP